Ar skaičiai daro įtaką mūsų gyvenimui?

Numerologija – skaičių reikšmių teorija, kai pagal žmogaus gimimo datą, vardą ir pavardę arba įvairiose vietose matomus skaičius, pasakojama apie asmens ateitį bei charakterį. Kai kurie šio pseudomokslo gerbėjai tiki, kad numerologija gali padėti žmogui pasirinkti, suprasti save ar netgi keisti ateitį. Tačiau kyla esminis klausimas – ar verta tuo tikėti bei kaip atsirado skaičių reikšmės? Kas jas sukūrė ir kodėl priskyrė būtent tokias reikšmes, kokias matome dabartinėje visuomenėje?

Skaičiai religijoje, tautosakoje ir Pitagoro filosofijoje

Numerologija glaudžiai siejama su Pitagoru – jonėnų mistiku, matematiku ir filosofu, gyvenusiu 582 – 496 m. pr. Kr. Jis tikėjo, kad skaičiai turi tam tikras reikšmes ir daro įtaką žmonių gyvenime, kuria bei palaiko ryšį tarp žmogaus ir aukštesniųjų jėgų. Būtent Pitagoras sukūrė magiškąjį kvadratą, pagal kurį galima atskleisti labai įdomių dalykų apie žmogų.  Nors visi sieja numerologijos šaknis su Pitagoru, faktų apie šį pseudomokslą galite rasti ir žydų Kabaloje, t. y., mistinėje žydų tradicijoje, mokymuose apie pasaulio ir visa kas jame yra atsiradimą. Skaičiams suteikiamos ypatingos reikšmės ir religijoje bei tautosakoje.

Viena – kai skaičiai įgyja reikšmes mistiniu būdu, tautosakoje arba religijoje. Visai kas kita, kai skaičių reikšmių svarbą pabrėžia visame pasaulyje žinomas matematikas, sukūręs Pitagoro teoremą – stačiojo trikampio statinių ir įžambinės skaičiavimo formulę. Atrodytų, kad toks žmogus, kuris puikiai išmanė tikslųjį mokslą – matematiką – turėtų pagrįstai paaiškinti ir numerologijos realistiškumą. Tačiau šiandien numerologija – tai pseudomokslas (pseudo – priešdėlis, įvardijantis dalyko, reiškinio arba įvykio netikrumą, melagingumą). Kodėl taip yra? Viena svarbiausių priežasčių galėtų būti sparti krikščionybės invazija pasaulyje – juk visi puikiai žinome, kad krikščionys nepripažįsta mistinių, magiškų teorijų. Nors istoriškai krikščionys nepripažino numerologijos svarbos, tačiau patys jos neišvengė – šiuo atveju kalba eina apie Šventąją Trejybę ir pasaulio sukūrimą per 7 dienas.

Skaičiai turi labai svarbią reikšmę tautosakoje – įvairiose legendose, apsakymuose ir pasakose dažnai sutinkame tokius skaičius kaip 3, 7, 6, 9. Kiekvienas jų turi tam tikrą prasmę ir dažnai pasikartoja teksto fabuloje arba patarlėse, mįslėse. Pavyzdžiui, dažnai sakome, kad „Trečias kartas nemeluoja“, „Devynis kartus pamatuok, o dešimtą kirpk“, šešetas dažnai siejamas su velniu bei nelaimėmis etc.

Numerologija taipogi turi sąsajų su alchemija. Pavyzdžiui, persų alchemikas Jabir ibn Hayyan savo eskperimentus atliko, remdamasis numerologijos teorija.

Kaip matote, numerologija siejama ne tik su tiksliuoju mokslu, t. y., matematika, bet ir religija, tautosaka, alchemija. Taigi rasti vieną numerologijos atsiradimo šaltinį – praktiškai neįmanoma. Na, o jeigu kalbėtume apie šiuolaikinėje visuomenėje esančius skaičių aiškinimus, natūralu, kad galime rasti įvairiausių studijų, kur numerologija siejama ir aiškinama įvairiausiais požiūrio kampais.

numerologijos teorija

Kiek yra numerologijos metodikų?

Egzistuoja ne viena numeroligijos metodika ir, tiesą sakant, nelabai suskaičiuosi, kiek jų pasaulyje iš viso yra. Viena iš žinomiausių numerologijos metodikų – kai lotyniškoms raidėms priskiriamas tam tikras skaičius: 1 = a, j, s; 2 = b, k, t; 3 = c, l, u; 4 = d, m, v; 5 = e, n, w; 6 = f, o, x; 7 = g, p, y; 8 = h, q, z; 9 = i, r. Pagal vardo, pavardės raides, skaičiai yra sudedami ir gaunamas vienas skaičius, kuris turi tam tikrą reikšmę. Visiškai kitaip raidėms priskiriami skaičiai indu numerologijos metodikoje – čia nefigūruoja devynetas. Kuri numerologijos metodika pagal raides ir skaičius geriausia, niekas negali atsakyti – jeigu tuo domitės, turėtume išsirinkti jums įdomiausią arba labiausiai keliančią pasitikėjimą.

Kitas būdas – sudėti savo gimimo datos skaičius ir gavus vieną skaičių, sužinoti įdomių faktų apie ateitį bei žmogaus charakterį. Trečias būdas – priskirti skaičiams reikšmę, kai nuolat juos matai įvairiausiose vietose, pavyzdžiui, namų numeriuose, laikrodyje etc.

Labai įdomūs ir išskirtiniai kinų numerologijos teorijos faktai. Pavyzdžiui, teigiama, kad kūne yra 365 vietos, tai reiškia, kad kiekviena metų diena yra skirta tam tikrai kūno daliai. Kinai suteikia svarbią reikšmę tokioms skaičių kombinacijoms: 99 – tai amžinybė, šis skaičius naudojamas populiariame kinų-amerikiečių prekybos centrų tinkle. 168 – tikima, kad šis skaičius neša sėkmę, daugelis aukšto lygio darboviečių telefonų numerių Kinijoje prasideda tokia kombinacija. 888 – trys aštuonetai reiškia materialinę gerovę.

Pitagoro magiškasis kvadratas

Kai kalba eina apie numerologiją, privalu atskirą dėmesį skirti Pitagorui ir jo sukurtam magiškajam kvadratui. Senovės Graikijos matematikas, filosofas išgrynino skaičių sistemą, pagal kurią aiškino, koks yra žmogus, numatė jo ateitį. Visuose šaltiniuose vieningai pastebima, kad magiškasis Pitagoro kvadratas parodo įgimtas savybes, vadinasi, bėgant laikui žmogus gali keistis. Kaip pasidaryti magiškąjį kvadratą? Tai pakankamai gana sudėtingas procesas – atliekami įvairūs skaičiavimo veiksmai, kol gaunami 9 skaitmenys, kurie yra atitinkamai įrašomi į magiškojo kvadrato langelius. Todėl šiame straipsnyje neaiškinsime, kaip tai padaryti, tačiau galime jus patikinti, kad internete įmanoma rasti programėlių, kurios automatiškai padaro individualų Pitagoro magiškąjį kvadratą. Šis kvadratas ir jame įrašyti skaičiai atskleidžia tokius dalykus: koks yra žmogaus charakteris, skiriamas dėmesys energijai, asmens tikslumui, sveikatai, logikai, darbui, aptariama, ar žmogus yra sėkmingas, pareigingas ir protingas.

Reziumė apie numerologiją

Numerologijos metodikų ir teorijos faktų – daugybė. Natūralu, kad kiekviena kultūra turi savitas skaičių reikšmes bei interpretacijas, gana didelę įtaką daro religija. Nors numerologijos teorijos sukurtos ne tik mistikų, bet ir tiksliųjų mokslų atstovų, šiandien šis reiškinys laikomas pseudomokslu. Skeptikai netiki, kad skaičiai daro kokią nors įtaką žmogui, jo elgesiui ir gyvenimui. Įdomu ir tai, kad iki šiol buvo atlikti du numerologijos tyrimai – 1993 m. Didžiojoje Britanijoje ir 2012 m. Izraelyje. Aiškintasi, ar skaičiai daro įtaką žmonių gyvenimui – abiejų tyrimų rezultatai neigiami. Tad tikėti ar netikėti skaičių reikšmėmis – kiekvieno žmogaus pasirinkimas. Aiškus tik vienas dalykas, kad numerologija kaip ir astrologija arba būrimas nėra tiksliais ir moksliniais faktais pagrįstos teorijos.

numerologijos tikrumas

Panašūs straipsniai