5 įdomūs faktai apie meilę

Ar teko girdėti, jog iš tiesų egzistuoja meilės eliksyras? Pasirodo, jog šią funkciją atlieka vienas jums puikiai pažįstamas vaisius! Dar įdomiau tai, jog monogamiškus meilės santykius propaguoja ne tik žmonės, bet ir dar kelios gyvūnų rūšys! Straipsnyje aptariame 5 įdomius faktus apie meilę – kviečiame skaityti ir sužinoti daugiau apie meilės eliksyrą, bučinius, vestuvinius žiedus, monogamiškus gyvūnų santykius bei kokiu metu geriausia užmegzti romantišką pažintį.

1. Meilės eleksyras – granatų sultys

Romantiškas vakarienes dažniausiai įsivaizduojame su vynu. Dažnai ir galvojame, kad vynas – sužadina meilės svaigulį. Tačiau yra gėrimas, kuris už vyną gali padaryti kur kas didesnį poveikį! Tai – granatų sultys. Mokslininkai tikina, kad granatai turi daugybę vitaminų bei medžiagų, kurios daro įtaką žmogaus organizmui. T. y., veikia hormonus ir kursto norą užsiimti meile. Ko gero ne be reikalo granatai senovės Graikijoje laikyti vaisingumo ir meilės simboliu, o Biblijoje šis vaisius vadinamas visatos vienybės simboliu.

Priyanka Singh / Unsplash

2. Kada geriausia užmegzti romantišką pažintį?

Kyla klausimas, kaip surasti tą vienintelį mylimą žmogų? Atsakymas paprastas – naudokitės kavos pertraukėlėmis! Teigiama, jog net 10 000 santuokų kasmet prasideda nuo romano, užsimezgusio per kavos pertraukėlę. Gerdami kavą su kolegomis atviriau bendraujame, susipažįstame artimiau ir, taip, būtent tokiu metu galime įsimylėti! Tad kai grįšite dirbti į biurą, dažniau pertraukėlę praleiskite šalia kavos aparato. Na, ir dar keletas svarbių dalykų apie vyrus ir moteris:

Daugelis ko gero galvoja, kad vyrai daugiausiai dėmesio skiria ir kur kas greičiau įsimyli tobulai atrodančias moteris. Tačiau, pasirodo, vyrus it bites prie medaus pirmiausia traukia pozityvumas ir nuoširdi šypsena, o ne grožis. Tokį faktą konstatuoja psichologai ir santykių ekspertai. Pasak jų, laimingos moterys mažiau skundžiasi, rečiau vadovaujasi išankstinėmis nuostatomis, daugiau šypsosi, mato teigiamas puses įvairiose situacijose ir skiria daugiau dėmesio kitiems. Būtent tokios savybės traukia vyrus.

Na, o moterims svarbiausias humoro jausmas – tai nustatė britų mokslininkai. Tikinama, kad humoras rodo aukštą intelektą, o daugelis moterų vyruose labai vertina protą. Be to mokslininkas Johnas Gottmanas teigia, jog dviejų žmonių santuoka tęsiasi kur kas ilgiau, jeigu pora nepraranda humoro jausmo. Tai svarbu ne tik norint išspręsti pašlijusius santykius, bet ir kasdienėse, įprastose situacijose.

Jessica Lewis / Unsplash

3. Bučiniuose slypinti galia

Apklausų rezultatai rodo, jog vyras gyvena 5 metais ilgiau, jeigu kas rytą prieš darbą pabučiuoja savo mylimą moterį. Negana to, tai ne tik lemia ilgesnį gyvenimą, bet ir didina atlyginimą bei padeda geriau reikšti jausmus, būti  stabiliam ir nuosekliam.

Beje, ar žinojote, jog bučiuojantis dirba 146 raumenys (34 veido raumenys ir 112 raumenų, padedančių išlaikyti pusiausvyrą). Tad bučiniai – ne tik malonumas, bet ir tikrų tikriausiai sportas! O ilgiausias bučinys truko 58 valandas, 35 minutes ir 58 sekundes – tokį rekordą pasiekė pora iš Tailando.

Azrul Aziz / Unsplash

4. Kodėl vestuviniai žiedai mūvimi ant bevardžio piršto?

Vestuvinis žiedas – stiprią simboliką turintis papuošalas, kurį nešioja beveik kiekvienas susituokęs suaugęs žmogus. Apvali žiedo forma simbolizuoja amžiną meilę ir ištikimybę.

Teigiama, jog pirmieji vestuvinius žiedus pradėjo nešioti egiptiečiai. Tačiau juos jie mūvėdavo ant kairiosios rankos vidurinio piršto, nes būtent jį laikė meilės gysla, tiesiogiai sujungta su širdimi.

O europiečiai vestuvinius žiedus mūvi ant kairės arba dešinės rankos bevardžio piršto. Mūsuose tikima, kad žiedas daro poveikį šiam pirštui ir žmogus taip įgyja stebuklingų galių. Dar senovės graikai šiuo pirštu į žmogaus kūną įtrindavo įvairius gydomuosius tepalus, būtent todėl bevardis pirštas su žiedu ir įgijo šią „stebukladario“ simboliką.

Jeongim Kwon / Unsplash

5. Monogamiška meilė ir ištikimybė gyvūnų gyvenime

Manote, jog monogamija būdinga tik žmonėms? Ne! vieną parnerį per visą savo gyvenimą turi ir daugiau gyvūnų rūšių!

Pavyzdžiui, gulbės su vienu partneriu sukuria santykius visam gyvenimui. Matyt, ne be reikalo kaklais susiglaudusios gulbės tapo tikros meilės ir ištikimybės simboliu. Tačiau mokslininkai tikina, jog vis tik šie paukščiai monogaminius santykius užmezga ne dėl romantikos, o praktinių priežasčių – nuolatinė migracija, prisitaikymas prie naujos vietos reikalauja nemažai energijos ir laiko, todėl kur kas paprasčiau gyvenimą praleisti su vienu partneriu. Tokiu būdu prailgėja ir dauginimuisi skiriamas laikas.

Monogamiškus santykius taip pat palaiko vilkai. Nors šiuos gyvūnus laikome plėšriais ir negailestingais, iš tiesų jų šeiminis gyvenimas kur kas glaudesnis, nei gali atrodyti. Vilkų gauja sudaryta iš patelės, patino ir jauniklių.

Tokius santykius turi ir pingvinai. Šie nuostabūs gyvūnai poruojasi kartą metuose ir visuomet su tuo pačiu partneriu. Kadangi visų pingvinų išvaizda pakankamai panaši, vieni kitus jie suranda pagal skleidžiamą individualų garsą. Beje, įdomu ir tai, jog patelė, padėjusi kiaušinį, keliems mėnesiams išplaukia į jūrą maitintis, o tuo metu patinėlis tupi ant kiaušinio ir peri jauniklį.

Šárka Krňávková / Unsplash
Sharon McCutcheon / Unsplash

Panašūs straipsniai