12 pokyčio išraiškų (XII dalis)

Norėjau pakeisti pasaulį. Bet supratau, kad vienintelis dalykas, kurį tikrai gali pakeisti – tai tu pats.

Aldous Huxley

Įkvepiančios citatos, mintys, sentencijos gali praskaidrinti dieną ir priversti susimąstyti apie gyvenimą. Įdomūs ir gražūs meno darbai – tai ne tik malonumas akiai, bet ir priežastis pabandyti įžvelgti, ką norėjo šiuo darbu pasakyti autorius. Projekto metu „12 pokyčio išraiškų“ architektė, menininkė Odeta Sobutaitė sujungė du dalykus į vieną – skaitmeninę tapybą ir žymių rašytojų, filosofų ir visuomenininkų mintis į meno kūrinius apie pokyčius gyvenime. 11 piešinių buvo nupiešti naudojant būtent tokią techniką, tačiau paskutinis darbas – tai akrilo dažais tapytas piešinys ant drobės. Kodėl? Na, matyt po vienerių metų darbo su šiuo projektu autorė nusprendė, kad laikas pokyčiui ir čia. Pristatome Jums dvyliktą O. Sobutaitės darbą, nupieštą pagal Aldous Huxley sentenciją „Norėjau pakeisti pasaulį. Bet supratau, kad vienintelis dalykas, kurį tikrai gali pakeisti – tai tu pats“.

„Tai mano paskutinis darbas šiame projekte ir jį aš norėjau padaryti išskirtinį. Anksčiau visi mano darbai atlikti naudojant grafinę plančetę. Dėl to neretai iš artimųjų susilaukiau kritikos, nes tradiciskai tapomi piešiniai turi didesnę išliekamają vertę ir juos šiek tiek sunkiau tapyti. Taigi norėdama parodyti visiems, kad galiu piešti ir tradiciškai šį paskutinį darbą nutapiau ant drobės naudodama akrilinius dažus.

Aukščiau paminėtą sentenciją buvau radusi jau senai ir ją laikiau kaip tik paskutiniam piešiniui. Ilgai svarsčiau, ką pavaizduoti ir kaip šią senteciją perteikti. Galiausiai gimė ši idėja – pavaizduoti moterį, stovinčią ant planetos. Nenorėjau idėti daug skirtingų elementų, kad piešinyje palikčiau tik esmines detales, perteikiančias mano pasirinktą sentenciją.

Šis mano darbas puikiai apibendrina visą piešinių ciklą. Ne vieną kartą buvau minėjau, kad nereikia gręžtis į kitus. Svarbiausia nebijoti, pasikliauti savimi ir tobulėti, keistis ir nebijoti pokyčių. Visada mintyse turėjau vieno asmens keitimąsi ir vidinį tobulėjimą. Todėl tikiu ir pritariu, kad visi pokyčiai prasideda nuo vieno asmens. Tad jeigu norite pokyčių, būkite užsispyrę ir nekreipkite dėmesio, ką sako aplinkiniai.

Labai džiaugiuosi šiuo projektu. Žinoma jis turėjo ir savų iššūkių. Kartais neturėdavau įkvėpimo arba, atrodo, rankos neklausydavo ir diena iš dienos negalėdavau nieko nupiešti. Tačiau, manau, kad didžiausias iššūkis buvo piešinių aprašymai, piešinių apibūdinimai. Man patinka, kai žmonės nežino, ką norėjau savo piešiniu pasakyti. Tai priverčia žmones diskutuoti. Tačiau tikiuosi, kad visas šis projektas kam nors padėjo, o gal ką nors ir įkvėpė kažkam naujo“, – paskutinį projekto darbą komentuoja O. Sobutaitė.

Dešimtasis ciklo Pirmasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (I dalis)
Antrasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (II dalis)
Trečiasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (III dalis)
Ketvirtasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (IV dalis)
Penktasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (V dalis)
Šeštasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (VI dalis)
Septintasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (VII dalis)
Aštuntasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (VIII dalis)
Devintasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (IX dalis)
Dešimtasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (X dalis)
Vienuoliktasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (XI dalis)

Odeta Sobutaite pokytis
Odetos Sobutaitės nuotr.

Panašūs straipsniai