6 žingsniai, padėsiantys sukurti pačius geriausius metus

Skambiomis frazėmis aidinčios straipsnių antraštės, socialinių tinklų žvaigždžių kuriamas turinys ir, galiausiai, pokalbiai su aplinkiniais – visa tai susiję su viena ir ta pačia tema, kai baigiasi metai ir prasideda nauji. Tai – įgyvendintos svajonės, tikslai ir ateities planai. Viena vertus, šis laikotarpis – puikus metas susimąstyti apie savo gyvenimą, tačiau yra ir antroji pusė – kai visa aplinka užlieta tik šios tematikos kalbomis, mes pajaučiame įtampą ir būtinybę prisijungti prie minios, todėl leptelime sau ir aplinkiniams porą tikslų, kurie dažnu atveju lieka neįgyvendinti. Kodėl? Nes tai padarome tik iš poreikio tapti minios dalimi ir neįsigiliname į savo pačių gyvenimo turinį – kasdienybę, tikruosius poreikius ir norus. Todėl siūlome sustoti ir skirti šiek tiek laiko bei su influencerės Muchelle B. pagalba išsikelti tvirtus ir įgyvendinamus tikslus.

1 žingsnis – atnaujinkite savo aplinką

Ne, tai nereiškia, jog turėtumėte išvykti į tolimą šalį ar sodybą, kur galėtumėte sėdėti ant jogos kilimėlio ir, medituojant bei būnant su savimi, atrasti savo tikslus (beje niekas nepaneigs, jog tai gali būti veiksminga). Muchelle B. kviečia skirti laiko 3 svarbiausioms savo aplinkos detalėms, kurias būtų galima atnaujinti. Pavyzdžiui, susitvarkyti spintą ir atnaujinti garderobą, išvalyti virtuvę arba peržiūrėti savo socialinių medijų sekamų puslapių ir žmonių sąrašo ir atrinkti, kas iš tiesų yra jums reikalinga.

2 žingsnis – padarykite ilgai atidėliotus darbus

Juk žinote tą jausmą, kai atrodo, jog jau šimtą metų planuoji užsiregistruoti pas odontologą arba išmesti lempą, tačiau vis dar to nepadarai? Jeigu taip, vadinasi, pats laikas skirti dieną būtent tokiems darbams. Kad tai būtų produktyvu ir nieko nepamirštumėte, pirmiausia reiktų paruošti atidėliojamų darbų sąrašą. Patikėkite, kai atliksite visus sąraše esančius veiksmus ir galėsite juos išbraukti, pajausite malonų palengvėjimą ir atsinaujinimą, o galbūt ir norą tvirčiau siekti tikslų, kuriuos esate išsikėlę arba planuojate sukurti.

3 žingsnis – ateinančių metų planavimas

Tam, kad galėtume susikurti tikrovę, atspindinčią kitų metų viziją ir planus, pirmiausia turime išanalizuoti praėjusį laikotarpį. Todėl Muchelle B. pirmiausia kviečia parašyti keliems savo artimiausiems žmonėms ir paklausti jų, ką, jų nuomone, jūs turėtumėte daryti ateityje dažniau? Remdamiesi gautais atsakymais, padėsiančiais į save pažvelgti iš šono, ir savo mintimis galėsite įvertinti praėjusius metus per šiuos aspektus (viską užsirašykite):

  • Atsakykite į klausimą, už kokius praėjusių metų įvykius ir dalykus esate labiausiai dėkingi?
  • Kokie buvo svarbiausi jūsų asmeniniai laimėjimai ir pergalės?
  • Kokias svarbiausias gyvenimo pamokas gavote, kuriomis vadovausitės ir tolimesniame gyvenime?
  • Atsakę į šiuo klausimus, padėkokite praėjusiems metams. Juk jie buvo puikūs – ar ne?

Na, o toliau reiktų pereiti prie tikslesnio praėjusių metų vaizdo, įvertinant viską detaliau. Tai padaryti galite paprastu būdu – perskirkite puslapį į dvi dalis ir vienoje pusėje su „+“ ženklu surašykite geriausius įvykius, žmones ir daiktus. Kitoje pusėje su „-“ ženklu – visa tai, kas jums kėlė negatyvias mintis, emocijas. Jeigu sudėtinga detaliai prisiminti, kas vyko pastaraisiais metais – visuomet galite peržvelgti savo turėtas darbotvarkes ir jūsų pačių kurtą bei keltą socialinių medijų turinį.

Tokia praėjusių metų analizė padės suvokti, ko jūs norite iš ateinančių metų. Matydami bendrą vaizdą, galite pradėti kurti ateinančių metų tikslus – susirašykite mėnesius ir prie kiekvieno jų prirašykite būsimus įvykius – tuos dalykus, kuriuos patys inicijuosite ir norėsite įgyvendinti. Galbūt tai kelionės, susitikimai su draugais, perskaitytos knygos ir pan. Muchelle B. rekomenduoja šią planavimo dalį atlikti naudojant pozityvių praėjusių metų įvykių lentelę.

Ir, žinoma, svarbu atkreipti dėmesį į dar vieną savo gyvenimo aspektą – asmeninius finansus. Naudinga peržvelgti savo finansinę situaciją ir įvertinti tai, ko mums reikia arba nereikia ateinančiais metais. Muchelle B. kviečia atsakyti į klausimą – jeigu turėtumėte paskutinius 100 eurų, kur juos išleistumėte? Kas jus iš tiesų priverstų nuoširdžiai džiaugtis? Pagal tai influencerė kviečia įvertinti savo poreikius ir nuspręsti, kur uždirbamus pinigus norite išleisti ateityje.

4 žingsnis – tikslų kėlimas

Kaip išsikelti tokius tikslus, kuriuos iš tiesų norėtumėte įgyvendinti? Tam pirmiausia reiktų išsirinkti savo metų žodį, pavyzdžiui, tobulėjimas, laisvė, gerumas ir pan. Tai padaryti galite atsakydami sau į klausimą – kaip norite jaustis ateinančiais metais? Šalia pagrindinio metų žodžio taip pat išsirinkite lydinčiuosius žodžius, kurie atspindėtų ir išryškintų jūsų pagrindinio metų žodžio ypatybes.

Toliau – įdomiausia dalis! Sukurkite ateinančių metų viziją – įsivaizduokite, kaip jausitės emociškai ateinančių metų pabaigoje? Kaip atrodysite fiziškai, kokia bus jūsų sveikata? Kokie bus jūsų santykiai su aplinkiniais? Kokia bus jūsų finansinė situacija? Viską būtinai užrašykite.

Atidžiai peržiūrėkite savo viziją ir pradėkite keltis tikslus: pirmiausia užsirašykite, ką norite įgyvendinti? Tada – kodėl jūs norite šio pokyčio savo gyvenime? Trečias etapas – pasižymėkite, kaip galite įgyvendinti išsikeltą tikslą.

Štai tokiu būdu galite išsikelti tikslus, tačiau tai – dar ne viskas. Muchelle B. kviečia planuotis savaitinius „susitikimus“ su savimi, kurių metu jūs galėtumėte įsivertinti, kaip jums sekasi siekti tikslų ir koreguoti veiksmus pagal esamą situaciją.

5 žingsnis – susikurkite asmenines taisykles

Juk esate patekę į tokią situaciją, kai vykote į susitikimą, kuriame absoliučiai nenorėjote būti, tačiau tai darėte, nes pažadėjote arba to paprašė jūsų artimas žmogus. Mes negalime kiekvienu atveju visiems sakyti „taip“, nes tai ne visada teikia geras emocijas. Todėl labai svarbu susikurti savo asmeninę politiką ir išdrįsti aplinkiniams pasakyti „ne“ be širdies graužaties, žinant, kodėl jūs taip leidžiate sau elgtis.

Tam, kad galėtumėte susikurti asmenines taisykles, pirmiausia atsakykite į kelis klausimus: kokie dalykai, įvykiai ir žmonės jūsų aplinkoje peržengia ribas ir suteikia jums blogų emocijų? Kokiais atvejais jautėtės taip, tarsi būtų buvę daug geriau pasielgti priešingai nei jūs pasirinkote? Atsakę sau į šiuos klausimus, akivaizdžiai matysite, ką norite keisti. Muchelle B. kviečia savo asmenines taisykles užsirašyti, tiksliai įvardijant galimus įvykius. Pavyzdžiui, vakarėlio metu negerti daugiau negu 2 alkoholinių gėrimų, nes tai kenkia jūsų savijautai arba nesusitikti su aplinkiniais, kai iš tiesų blogai jautiesi, nes perduosi neigiamas emocijas ir tam žmogui. Įvardijus savo taisykles, labai svarbu įsivaizduoti ir galimas realias situacijas, t. y. kokiais atvejais ir kaip jūs pasakysite „ne“.

6 žingsnis – vizijos lenta

Įvertinus praėjusius metus ir sukūrus naujus tikslus bei asmenines taisykles, ateina laikas visa tai vizualizuoti ir savo gyvenamoje erdvėje. Vienas iš tokių būdų – iš nuotraukų ir minčių sukurti savo vizijos lentą, kurią jūs matytumėte kiekvieną dieną. Nuotraukose ir mantrose turėtų atsispindėti tai, ko jūs norite iš ateinančių metų.

Álvaro Serrano / Unsplash

Panašūs straipsniai