5 sėkmingų žmonių įpročiai

Valdančioji dauguma – tai žmonės, kurie NORI uždirbti, turėti, didžiuotis. Jų opozicija – uždirbantys, turinys ir besididžiuojantys. Negalime padėti lygybės ženklo tarp noro ir realybės, tačiau įmanoma pavergti tam tikrus įpročius savo sėkmės naudai.

Paimkime vieną pavyzdį – kėlimąsi anksti ryte. Išvardykime kelis žmones – Didžiosios Britanijos pirmininkė Margaret Thatcher, architektas Frank Lloyd Wright ir „Disney“ direktorius Robert Iger. Asmenybė plius įprotis lygu sėkmė. Šie žmonės keldavosi ne vėliau kaip 5 val. ryto ir visas pasaulis žino, kas jie yra! Ar vienas įprotis lėmė jų sėkmę? Vargu, tačiau tinkamas įpročių derinys gali įgyti tokį pagreitį, kad nebesuspėsi graibstyti sėkmės laurų.

Atrinkome 5 dažniausius žymių pasaulio žmonių įpročius – skaitykite ir sužinokite, kodėl būtent šie įpročiai gali padėti tapti sėkmingu žmogumi!

Pixabay

Išminčius lekia į priekį it lenktyninis žirgas, nes mąsto tarp negalvojančių ir budi tarp snaudalių.

Dhamapada

Ar teko kada gerti kavą su žmogumi, kuris savo srityje yra velniškai daug pasiekęs? Jeigu taip, tai tikriausiai pastebėjote, kad jis pasakoja įvairias istorijas ne tik apie savo profesiją, bet ir apie mus supančius dalykus, reiškinius, įvykius. Patekęs į tokią situaciją, supranti, kad tau reikia dar labai daug mokytis, tobulėti ir domėtis pasauliu!

Populiaru sakyti, kad mokomės visą gyvenimą ir tai yra tikrų tikriausia tiesa! Skirtumas tik toks, kad vieni mokosi aktyviai, o kiti – pasyviai. Natūralu, kad skiriant papildomą valandą profesiniam mokymuisi per dieną, žmonės greičiau pasiekia geresnių rezultatų negu tie, kurie mokosi tik tada, kai yra priremti prie sienos. Taip pat sėkmingas žmogus domisi pasauliu ir tuo, kas jame vyksta, todėl naujienų ir aktualijų skaitymas turėtų tapti kasdienybe.

Yra žmonių, kurie mano, jog jau viską išmoko arba jau yra per seni naujiems dalykams. Netiesa!

Pirmu atveju – pasaulyje neegzistuoja toks žmogus, kuris viską žinotų. Antra – mokymasis neturi amžiaus cenzo. Yra daugybė įdomių dalykų, kuriuos gali išmokti kiekvienas – tai ne tik kalbos, formulės ir faktai, bet ir slidinėjimas snieglente, šaudymas lanku ar tiesiog nėrimas vašeliu! Vienintelis dalykas, kuris gali pakišti koją – tai pasyvumas, tingumas ir abejingumas. Bet jeigu kažko labai, labai, labai nori, tai juk padarysi viską, ką gali dėl savo tikslo!

Progresas – tai klaidų, kurios buvo padarytos darant progresą, taisymas.

C. Gibbsas

Tikriausiai nėra tokio žmogaus, kuris džiaugtųsi padaręs klaidą, tačiau gal tokiu momentu būtent ir reikėtų šyptelti? Juk nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Kiekviena klaida gali tapti vertinga gyvenimo pamoka ir galimybe išmokti naujų dalykų. Tačiau tai gana sunku suprasti ir priimti, kai padarius klaidą, viršų ima emocijos ir savikritika.

Akivaizdu, jog daugelis žmonių bijo padaryti klaidą, nes gali prarasti tam tikrą aplinkinių įvertinimą ir teigiamą požiūrį. Tačiau tokiais momentais turėtume nepamiršti, kad klaida – tai išėjimas iš komforto zonos ir aplinkiniai blogai apie tave galvos tik tuo atveju, jeigu šios nesėkmės nesugebėsi ištaisyti. Sėkmingi žmonės tokiais atvejais pasikinko kūrybiškumą, kantrybę ir parodo visiems, kad kiekviena klaida ir problema išsprendžiama!

P.S. Iš sėkmingo žmogaus lūpų labai dažnai gali išgirsti mintį „Jeigu nedarysi klaidų, tai nieko neišmoksi“.

Būtinybė yra išradimų motina – tas tiesa, tačiau jos tėvas yra kūrybingumas, o žinios – pribuvėja.

Jonathanas Schattke

Kalbant apie kūrybiškumą, pirmiausia reiktų sugriauti mitą, kad ši savybė būdinga tik menininkams. Ne! Kiekvienas žmogus yra kūrybiškas – skiriasi tik kūrybiškumo reikiamybė kasdienybėje. Vieniems užtenka namus papuošti savo kurtomis gėlių puokštėmis, o kiti per dieną generuoja šimtus idėjų.

Sėkmingi žmonės į kiekvieną situaciją sugeba pažiūrėti iš skirtingų kampų ir taip daug efektyviau išsprendžia iškilusias problemas. Būtent todėl verta lavinti savo kūrybiškumą ir stengtis kasdienius veiksmus ir sprendimus atlikti vis kitaip.

Na, o jeigu dar abejojate, ar sėkmei reikalingas kūrybingumas, tai suraskite nors vieną žmogaus sėkmės istoriją, kuris aukštumų pasiekė be šios savybės…

Thao Le Hoang / Unsplash

Be disciplinos sėkmė neįmanoma.

Lou Holtzas

Sportas ir sėkmė – du neatsiejami dalykai. Kaip sportas gali paveikti žmogaus gyvenimą, jeigu jo tikslas nėra profesionali sportinė karjera? Atsakymas slypi disciplinoje, valioje ir ryžte, kurių prireikia, kai sportuoji. Sporto metu šios savybės aktyviai ugdomos kaip ir tikslų išsikėlimas bei įgyvendinimas.

Kitas dalykas – tai emocijos, kurias sukelia sportas. Raskite liūdną žmogų, kuris ką tik nubėgo maratoną! Tokio paprasčiausiai nėra, nes tuo metu tai yra jo pasiekimas ir pasididžiavimas. Sportas ne tik ugdo vidines žmogaus savybes, bet ir tampa priežastimi savimi didžiuotis, džiaugtis.

Natūralu, kad sportuojantis žmogus yra laimingesnis, labiau pasitiki savimi ir gali pasigirti stipria valia. O juk būtent tokios savybės puošia sėkmingą žmogų. Įprotis sportuoti gali duoti labai daug – tereikia tai pačiam pasiimti.

Pixabay

Miegu sotus nebūsi.

Lietuvių patarlė

Ne vienas žinomas žmogus, pasiekęs karjeros aukštumų, turi įprotį anksti keltis. Kodėl jie tai daro? Atsakymas slypi paprastume: anksčiau atsikelsi, daugiau padarysi. Ankstų rytą gali ramiai susiplanuoti dieną, pasiruošti, atlikti mažus darbelius, kuriems nėra laiko dienos eigoje, galiausiai galima skirti laiko kavos puodeliui ir laikraščiui arba knygai!

Miego gerbėjams tai galbūt atrodo misija „Neįmanoma“, tačiau labiau pasidomėję, pamatysite, kad sėkmingi žmonės galėtų irgi miegoti iki pietų, bet tiesiog sau to neleidžia, nes gyvenimo tikslai jiems yra svarbesni negu miegas.

Pixabay

Panašūs straipsniai