12 POKYČIO IŠRAIŠKŲ (I dalis)

Esame pripratę matyti įkvepiančias citatas, mintis, sentencijas ant gražių nuotraukų ir paveiksliukų. Tai įkvepia žmogų judėti pirmyn ir suteikia motyvacijos tai daryti. Tačiau šį kartą į sentencijas pažvelkime kitu kampu – protingi ir išmintingi pasisakymai gali tapti įkvėpimo šaltiniu kurti – rašyti, piešti, dainuoti! Todėl pradedame projektą „12 pokyčio išraiškų“, kurio metu architektė, menininkė Odeta Sobutaitė pieš 12 kūrinių pagal sentencijas apie pokyčius. Kas yra pokytis ir kaip jis atrodo? Visa tai pamatysite Odetos Sobutaitės darbuose kas mėnesį.

„Esu architektė. Piešimas man – būtina saviraiškos priemonė, kuri padeda atsipalaiduoti ir nusiraminti. Kartais jaučiu, kad savo piešiniais išsakau daugiau, nei išreiškiu žodžiais. Visada mėgau gilintis į žmogų, jo psichologiją, o labiausiai – į santykius su žmonėmis, aplinka, savimi. Būtent dėl šios priežasties piešiniuose dažniausiai vaizduoju žmonių siluetus, išreiškiu įvairius išgyvenimus.

Tema „12 pokyčio išraiškų“ kilo dėl nemažai paskutiniu metu įvykusių permainų mano gyvenime. Visa tai padėjo daug ką suvokti. Tikiu, kad žmonės nuolat keičiasi – nori jie to, ar ne. Kiekvienas patiria įvairių išgyvenimų, kurie mus vienaip ar kitaip paveikia. Tik nuo pačio žmogaus požiūrio į tai priklausys, kaip tai jį paveiks ateityje. Tikiu, kad bet kokie įvykiai, pokyčiai ir permainos gyvenime, nesvarbu, blogos jos ar geros, įtakoja mus tapti geresniais, stipresniais ir išmintingesniais.

Skaitmeninė tapyba – neseniai mane suviliojęs piešimo būdas, kuris yra idealus, norint kurti piešinius internetinei ar kompiuterinei terpei. Šį piešinių ciklą piešiu naudodama grafinę plančetę ir kompiuterinę programą „Adobe Photoshop“. Skaitmeninė tapyba ir skiriasi, ir yra panaši į tradicinę tapybą, tačiau ji jokiu būdu neturėtų būti painiojama su skaitmenine grafika, kai iliustracijos kuriamos naudojant atitinkamų kompiuterinių programų technines funkcijas. Skaitmeninėje tapyboje drobė ir spalvos egzistuoja kompiuterio ekrane, o formos, linijos ir tonai išgaunami rankų judesiais, mostais, laikant specialią „plunksną“, kuriai atitenka teptuko vaidmuo. Skaitmeninės tapybos pavyzdžių galite pamatyti Aaron Griffin, Peter Mohrbacher, Miles Johnston ir mano įkvepėjo, pastūmėjusio domėtis skaitmenine tapyba, Noah Bradley darbuose”.

odeta-sobutaite

„Niekas daugiau manęs taip nedžiugina kaip nenuginčijimas žmogaus gebėjimas sąmoningai keisti savo gyvenimą“. Henris Deividas Toras

“Pirmasis piešinys įkvėptas  Henrio Deivio Toro sentencijos. Kūrinyje simboliškai perteikiamas žmogaus pasikeitimas – tai tarsi vieno žmogaus fizinį kūną perimanti kita dvasia. Mane visą gyvenimą žaviėjo tokie žmonės kurie sugeba save pakeisti ir tuo pačiu nepalūžti tokioje situacijoje. Tai tarsi kova su savimi. Vieniems ši kova gali būti sunki ir įnirtinga, tačiau aš tikiu, kad tikrasis pasikeitimas įvyksta tada, kai žmogus suvokia to naudą ir pasiduoda šiam jausmui.“

Antrasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (II dalis)
Trečiasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (III dalis)
Ketvirtasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (IV dalis)
Penktasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (V dalis)
Šeštasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (VI dalis)
Septintasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (VII dalis)
Aštuntasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (VIII dalis)
Devintasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (IX dalis)
Dešimtasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (X dalis)
Vienuoliktasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (XI dalis)
Dvyliktasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (XII dalis)

keitimasis odeta sobutaite
Odetos Sobutaitės nuotr.

Panašūs straipsniai