Gyvenimo džiaugsmas nepatiriant nerimo

Gyvendama savo nuostabiai nepaprastą ir šmaikštų gyvenimą maniau, jog moku susitvarkyti su nerimu ir savęs graužatimi. Tačiau tiesa šiek tiek kitokia, nei aš ją sau pateikdavau. Bėgant laikui įvyksta tokių dalykų, kurie visiškai išmuša iš vėžių ir dienos gale nežinau, kaip reikia elgtis toliau.

Nežinau, kodėl tam tikri įvykiai mane šokiruoja… Gal dėl to, kad jų nesitikiu, o gal dėl to, kad jie visiškai nauji ir gąsdina savo nesuprantamumu. Visi nežinomi įvykiai įneša baimės, o tai sukelia nerimą ir stresą.

Viena didžiausių problemų kiekvieno mūsų gyvenime yra nerimas ir stresas. Jis gali sužlugdyti viską aplinkui, o svarbiausia – labai skaudžiai paliesti sveikatą. Nerimas yra pati baisiausia piktžolė mūsų sode, kurią aptikus, reikia kuo skubiau išrauti, kol ji neįleido dar giliau šaknų ir nesugadino viso jūsų sodo.

Vienas žymiausių saviugdos mokytojų ir kelių bestselerių autorius Dale Carnegie savo knygoje ,,Kaip atsikratyti nerimo ir pradėti gyventi“ supažindina su nerimo įvairiomis apraiškomis ir padeda atrasti kelią, kaip jo atsikratyti. Jis kalba ne vien apie savo patirtį, knygoje pasakojamos istorijos žymių žmonių, kurie savo gyvenime patyrė labai daug išbandymų.

Aš pati skaitydama išmėginau keletą knygoje aprašytų metodų ir galiu patvirtinti jų veiksmingumą. Tikrai yra tam tikrų būdų, kaip suvaldyti padrikas mintis galvoje ir savęs kaltinimą viduje. Tereikia suvokti problemą ir jai pritaikyti sprendimo būdą, kuris padėtų jaustis ramiau ir geriau.

,,Mokslas, – tvirtino prancūzų filosofas Polis Valeri, – tai sėkmingų receptų kolekcija.“ Kaip tik tokia yra ši knyga – tai sėkmingų ir laiko patikrintų receptų rinkinys apie tai, kaip atsikratyti nerimo. Kaip pats autorius D. Carnegie pripažino, knygoje nėra nieko naujo, ko dar niekas nežino, bet seni būdai pateikti kitu kampu ir iš naujo iškelti į paviršių.

Žinau, būna dienų, kai žinomos tiesos nepadeda nurimti. Ir nereikia per prievartą to daryti. D. Carnegie taip pat rašė, kad per vieną dieną viskas neįvyksta, tačiau mes visada pasiekiame tam tikrą lūžio tašką, kai padarome perversmą. Prievarta sau niekada neatneša saldžių vaisių, tai tik savęs kankinimas.

Knyga „Kaip atsikratyti nerimo ir pradėti gyventi“ leis suprasti, kad tikrai ne viskas yra mūsų rankose. Kartais savo gyvenimą reikia patikėti likimui, visatai ar savo Dievui, kuriuo tikite. Paprasčiausiai nereikia eikvoti energijos ten, kur ji tik blogina savijautą. Visada su laiku ateis sprendimo būdas ir blogos dienos liks praeityje. Taip, tai skamba banaliai, bet tai tiesa.

Tokias knygas reikia paimti į rankas ne vien tada, kai jau nebežinote kaip kovoti su savimi, bet ir kai esate visiškai tvirtai stovintis ant žemės. Atėjus laikui, žinosite ką daryti su nepageidaujamu svečiu (nerimu) ir maloniai paprašysite jo išeiti iš jūsų tvirtovės. Pabaigoje būsit laimėtojas, kuris laimėjo šią kovą.

Taipogi šis kūrinys nėra vien apie nerimą ir stresą. Joje galite pasisemti daug padrąsinimų tikėti savimi, nenuvertinti esamos padėties ir siekti savo tikslų. Rašytojas moko rasti drąsos savyje ir paversti ją didžiausiu turimu pliusu, kuris padės užkariausi pasaulį. Tai knyga, pakelianti savivertę, kurios mums išties dažnai trūksta.

Iki šios knygos aš save visada lygindavau su kitais. Tai man keldavo daug streso, nepasitikėjimo ir nerimo. Norėdavau tam tikrose srityse lenktyniauti ir įrodyti, kad esu pranašesnė. Kas dar juokingiau, kad tas noras buvo ne vien prieš savo lyties varžoves, bet ir prieš vyrus. Žinoma, visada pralaimėdavau, nes sunku varžytis su fiziškai stipresniu žmogumi.

Tuos pralaimėjimus sunkiai išgyvendavau ir save kaltindavau, kad nesugebu atlaikyti tiek, kiek atlaiko kiti. Bet skaitant šią knygą man atėjo suvokimas, kad aš visa tą laiką kovojau su vėjo malūnais. Dabar lyginuosi su savimi, su tuo, ką pasiekiau vakar ir ko pasieksiu ryt. Tai man davė sveikesnę ir laimingesnę mane.

Labai viliuosi, kad tiems, kurie skaitys šią knygą, tai bus naudinga patirtis. Ir tikiu, kad rasite ką iš jos pasisemti ir pritaikyti sau. Ne viską, bet nors vieną patarimą. O juk vienas geriau nei nieko!

straipsniai
sentencijos

Panašūs straipsniai