R.T. Kiyosaki knygos ,,Turtingojo tėčio pinigų srauto kvadrantas“ recenzija

Nuo mažens esame mokomi gerai baigti mokslus, susirasti gerą darbą, o kai tai bus padaryta – jau būsime gerai save aprūpinę materialiai. Bet ar tikrai? Ar dėl gero atlyginimo jau galime būti ramūs dėl savo trumpalaikės ateities? Tuo labiau dėl tolimos ateities perspektyvos? Žinau, daugelis sakysite, būtent taip ir yra! Kad daugiau turėtume, reikia daugiau dirbti, kad gautume gerą pensiją irgi turime daugiau dirbti. Iš dalies jūs teisūs... Tik čia atsiranda klausimas, kaip dirbti? Dirbti visada kitam ar turėti sistemą, kurioje jums dirba kiti? O gal investuoti ir nuolatos turėti pasyvias pajamas?

Esu iš šeimos, kuri visą  gyvenimą dirbo kitiems arba mėgino patys sau būti darbdaviais. Dėl to mano mąstymas lygiai toks kaip tėvų, taip aš suvokiu visatą. Pamenu, už kiekvieną atliktą darbą gaudavau atlygį ir visada žinojau, kad, padariusi ką nors, gausiu paskatinimą. Būtent todėl įpratau būti apdovanota.

Todėl dabar dažnai susiduriu su problema, kuri vadinama atlygiu už darbą. Jei žinau, kad man bus nepakankamai atsidėkota, tingiai pradedu ką nors daryti. Bet čia – ne mano tėvų kaltė. Kalta visuomenė, kurioje užaugo jų protėviai, seneliai ir tėvai. Sistema, kuri juos užaugino taip pat, kaip jie mane. Sistema, kuri buvo sukurta pramonės erai, tik, deja, ji baigėsi ir prasidėjo informacinė era, kuriai nebetinka primestos senos taisyklės.

Labai apsidžiaugiau kai į mano rankas pateko Roberto T. Kiyosaki knyga ,,Turtingojo tėčio pinigų srauto kvadrantas“. Na, gerai, nemeluosiu, patiko tik iš pirmųjų puslapių, nes vėliau man nuo jos (knygos) pradėjo skaudėti galvą ir vaikščiojau labai sumišusi.

Taip buvo, nes ji pradėjo keisti mano suvokimą apie tam tikrus mąstymo elementus. Ir dar kai kas – juk dažniausiai tiesa mus visus supykdo, todėl pradedame nebemėgti to žmogaus, daikto, o šiuo atveju – knygos. Taip buvo ir šį sykį. Pykau ant knygos, nes nenorėjau pykti ant savęs. Nenorėjau susitaikyti su savo trūkumais, kurie man neleidžia plačiau mąstyti.

Kad ir kaip ten baigėsi su tuo pykčiu, aš šią knygą priėmiau ir iš jos daug išmokau. Įsileidus ją į savo pasąmonę, pradėjau daug galvoti apie savo ateitį, apie tai, ko noriu finansiškai. Autorius yra labai gerbiamas viso pasaulio, jis sukūrė dideles verslo sistemas, kurios jam dirba, parašė pasaulinį bestselerį, moko kitus finansinio raštingumo.

Šioje knygoje jis mus skatina pažvelgti giliau į save, susimąstyti, ar dabartinis gyvenimas mus daro laimingais, ar jaučiamės finansiškai stabilūs ir saugūs. R. T. Kiyosaki pats yra praėjęs visus gyvenimo etapus ir puikiai žino, ką kalba. Jis savo paprastumu atskleidžia, kokios yra šių dienų problemos, kaip jos veikia mus ir kaip reikia iš jų išsivaduoti.

Autorius labai gražia citata pradeda savo knygą: ,,Mano turtingas tėtis sakydavo: ,,Niekada neturėsi visiškos laisvės, jei nebūsi laisvas finansiškai.“ Ir pridurdavo: ,,Laisvė gal ir visiems prieinama, bet ji turi savo kainą.“ Ši knyga skirta norintiems sumokėti šią kainą.“

Taigi reikėtų susimastyti, kas mums visiems yra finansinė laisvė ir ar mes jau ją turime.  Jei atsakymas ne, siūlau nieko nelaukti ir pradėti skaityti šią knygą. Skaityti lėtai, pabaigus vieną skyrių nelėkti prie kito, o nuoširdžiai apmąstyti, ką sužinojote naujo ir ką galite pritaikyti sau.

Knygos esmė – du kvadrantai: kairysis ir dešinysis. Visas dėmesys sutelktas į tai, kaip iš kairiojo pereiti į dešinį kvadrantą, t. y., verslo sistemų ir investavimo pusę. Pusę, kurioje prasideda finansinė nepriklausomybė.

Rašytojas duoda daug patarimų, ko reikia žmogui, norinčiam ten patekti, kaip reikia elgtis ir kaip pradėti mąstyti. O svarbiausia, nuo ko pradėti! Čia prasideda visas įdomumas savęs pažinime, suvokime, ko norime ir ar sugebame save keisti siekiant rezultato. Pasak knygos autoriaus, viską įmanoma padaryti, jei tik nori. Atsiduokite į šaunaus mokytojo rankas. Pasinaudokite kiekvienu jo patarimu, nes jie visi yra jo pačio išmėginti ne kartą ir ne du.

Mano viena draugė yra sakiusi: ,,Nėra nieko geriau gyvenime, nei kai kiti žmonės atneša kažką naujo į jį ir apverčia tavo mąstymą.“ Gal ne visai tiksliai atkartojau jos žodžius, bet esmė ta, kad reikia įsileisti kažką naujo į savo pasaulį ir to nebijoti. Gal ne visada šalia turime tokių žmonių kurie keičia mus į gerąją pusę, įneša kažko naujo, bet visada galime skaityti knygas, kurios tai daro. Nebijokite ir įsileiskite R. T. Kiyosakio ,,Turtingojo tėčio pinigų srauto kvadrantas“. Gal būtent ši knyga ir bus ta, kuri pakeis jus. O aš esu dėkinga, kad ši knyga atsirado mano gyvenimo kelyje – ačiū draugui, kuris ją man davė.

knygos
sentencijos

Panašūs straipsniai