Kas 25-as pažįstamas – psichopatas? Thomas Erikson knygos ,,Aplink mane – vien tik psichopatai“ recenzija

Psichopatai. Daugeliui – neigiamas emocijas keliantis žodis. Man šis žodis asocijuojasi su skaudinimu, išnaudojimu ir blogiu. Ko gero, taip ir yra... Niekas nenori tokiais tapti arba tokius sutikti. Visi esame matę psichologinius filmus apie psichopatus ir žinome, kaip blogai viskas baigiasi, kai susidraugaujame su jais. Po jų – nebelieka nieko. Na, nebent emociškai palūžęs žmogus ir pelenų krūva, kuri po truputį mėgina nustoti rūkusi. Todėl, jei manote, kad reikia vengti psichopatų, taip ir darykite. Nepasigailėsite.

Žinoma daugelis sakysite, kad visi psichopatai yra uždaryti kalėjimuose ar kitose laisvę ribojančiose įstaigose. Taip ir aš maniau, tačiau tiesa yra kita. Didžioji dalis jų vaikšto laisvi gatvėse, dirba darbuose ir užima aukštas vadovaujančias pozicijas. Taip, taip, man tai irgi buvo naujiena!

Jei atvirai, buvau šokiruota, sužinojusi, kad jie sudaro nuo 2 iki 4 proc. populiacijos. Vadinasi, Lietuvoje jų turėtų būti 56–112 tūkst. Tai, maksimaliu atveju, gali  būti kas 25-as jūsų pažįstamas. Tad jeigu turite apie 500 pažįstamų ir draugų, jūsų aplinkoje – iki 20 psichopatų. Gąsdina? Šiek tiek. Tačiau nereikia pradėti bijoti ir vengti visų žmonių. Reikia išmokti juos atpažinti ir jau tada bėgti nuo jų, kiek kojos neša.

Thomas Eriksonas – žmonių elgesio specialistas, kriminalinių romanų autorius ir lyderystės treneris. Savo knygoje ,,Aplink mane – vien tik psichopatai“ autorius labai išsamiai apibūdina žmones psichopatus ir tuos, kurie turi tam polinkį.

Pasirodo, mes visi turime po tam tikrą psichopatą savyje, kuris mums nurodinėja, kaip gyventi. Jo dėka, mes priimame tam tikrus sprendimus. Tik nepradėkite bijoti ir pamėginkite jį pažinti. Aš tai padariau! O dar svarbiau, išmokau atpažinti tai kitame žmoguje ir suvokti, kada yra manimi naudojamasi. Tai žinodama, galiu pasipriešinti.

Jei atvirai, mane ši knyga sužavėjo. Sužinojau daug apie save ir suvokiau, kaip elgiuosi tam tikrose situacijose. Pamačiau, kaip atrodau iš šono ir ką noriu keisti, kad būčiau sau savimi.

Tačiau pagal seną taisyklę, gi niekas nenori keistis ir myli save tokius, kokie yra. Gerai, gerai… Tada verta šią knygą skaityti dėl kitų supratimo, nes joje rašoma, kaip kiti manipuliuoja mumis ir kaip mes galime jais manipuliuoti. Jau įdomiau ar ne?

Gi visi norime mokėti prieiti prie kito ir gauti tai, ko norime. Ir nepatikėsiu nei vienu, kuris sakys, kad nenori. Taip tiesiog nebūna… Todėl, jei norite išmokti šio meno arba suprasti, kada jūsų aplinkoje yra psichopatas, tai puiki proga daryti su šia knyga!

straipsniai
sentencijos

Panašūs straipsniai